Bezpečnosť automobilov vtedy a dnes

Chcete jazdiť bezpečne? Jazdite v čo najnovšom aute! Vývoj ohľadom bezpečnosti ide významne dopredu a už dnes autá spred piatich rokov majú “zastaralú” technológiu bezpečnosti. Pozrite sa aký výrazný posun nastal vo vývoji bezpečnostných prvkov za posledných 10 rokov.

Autonómne brzdy

V priebehu posledných desiatich rokov sa technológia autonómnych bŕzd výrazne zlepšila. Kým pred piatimi rokmi bola technológia autonómnych bŕzd a celkovo autonómnych vozidiel ešte vo svojich začiatkoch, v súčasnosti sme svedkami výrazného pokroku v tejto oblasti. Autonómne vozidlá sa stávajú realitou s pokrokom v umelom inteligentnom riadení a senzorike, čo by mohlo viesť k značnému zlepšeniu bezpečnosti na cestách.

Bezpečnostné asistenčné systémy

V priebehu posledných piatich rokov sa výrazne rozšírili a zdokonalili bezpečnostné asistenčné systémy, ako je adaptívny tempomat, asistencia pri udržiavaní jazdného pruhu a monitorovanie mŕtveho uhla, čo prispieva k zvýšeniu bezpečnosti jazdy.

Inteligentné osvetlenie

Výrobcovia automobilov začali integrovať pokročilé osvetlenie, ako sú adaptívne LED a OLED svetlomety, ktoré zlepšujú viditeľnosť v rôznych podmienkach jazdy a znižujú riziko nehôd.

Pokrok v materiáloch karosérie

Inovácie v materiáloch karosérie umožňujú výrobcov automobilov vytvárať vozidlá s lepšou pevnosťou a odolnosťou voči nárazom, čo zvyšuje bezpečnosť cestujúcich.

Zlepšená komunikácia vozidiel s infraštruktúrou

Vývoj komunikačných technológií, ako je V2I (vehicle-to-infrastructure) komunikácia, umožňuje vozidlám lepšiu interakciu s dopravnou infraštruktúrou, čo vedie k zvýšeniu bezpečnosti a efektívnosti cestnej premávky.

 

Ako si zabezpečiť kontinuálne používanie nového auta? Odpoveďou je dlhodobým prenájom. Naše autá v ponuke na dlhodobý prenájom nie sú staršie ako 2 roky.

Kontaktujte nás, radi vám zodpovieme otázky, pripravíme cenovú ponuku +421 918 939 626

Máte záujem o prenájom či požičanie auta?

Náš vozový park obsahuje osobné motorové vozidlá v prevedení Sedan, Hatchback, Combi, SUV, prípadne Minivany. Kontaktujte nás a určite si vyberiete.