Vozíte deti v aute bezpečne?

Prispôsobenie autosedačky hmotnosti a výške dieťaťa, deaktivácia airbagu či eliminácia voľne pohodených vecí, to je len časť z toho, čo môžeme ovplyvniť, aby sa deti vozili v aute čo najbezpečnejšie. Pozrime sa spoločne na tie najhlavnejšie veci:

Najbezpečnejšie miesto v aute je vzadu vpravo

Podľa štatistík ide o najbezpečnejšie miesto. Bábätká a maličké deti je lepšie umiestniť do autosedačky proti smeru jazdy. Staršie deti čelom dopredu.

Autosedačku voľte dieťaťu na mieru podľa výšky a váhy

Dieťa musí mať autosedačku prispôsobenú svojej „telesnej konštitúcii“. Ak má dieťa menej ako 150 cm a menej ako 36kg, voľte autosedačku podľa kategórie a váhy. Ak má dieťa menej ako 150 cm, ale váži viac ako 36 kg dieťa použite podsedák. Dieťa, ktoré má viac ako 150 cm, nemusí používať autosedačku ani podsedák.

Kedy môže sedieť dieťa vpredu?

Pre deti menšie ako 150cm platí, že vpredu môžu sedieť len v autosedačke, či na podsedáku samozrejme pripútané bezpečnostným pásom. V prípade autosedačky v protismere jazdy, je nutné deaktivovať airbag. Staršie dieťa na prednom sedadle v klasickej (dopredu otočenej) autosedačke, či na podsedáku môže sedieť aj pri zapnutom airbagu, ale sedadlo spolujazdca treba posunúť čo najviac dozadu.

Pozor na proti pohybu nezabezpečené veci v aute

V aute si dajte pozor na voľne položené veci. Najmä ťažké, ostré predmety môžu dieťa ohroziť nielen pri nehode, ale aj pri prudšom brzdení. Väčšinu vecí sa snažte umiestniť do zavretého kufra. V prípade jedla, nápojov, knižiek používajte na to určené držiaky a odkladacie priestory.

Výhodou je používanie nových a moderných áut, ktoré majú v sebe integrované napr. automatické rozpoznávanie sedadla spolujazdca resp. umiestnenie autosedačky na tomto mieste, či inteligentné funkcie ako kontrola jazdných pruhov, adaptívny tempomat a podobne. V neposlednom rade však treba jazdu prispôsobiť stavu vozovky a okolnostiam na ceste, neprekračovať max. povolenú rýchlosť a dodržiavať predpisy.

Autá z B2B AUTO určené na predaj či dlhodobý prenájom nie sú staršie ako 2 roky. Spĺňajú všetky bezpečnostné normy. Pri krátkodobom prenájme auta z B2B AUTO si nezabudnite v prípade potreby požiadať o autosedačku.

___

#autosedacka #bezpecnostdetivaute #bezpecnostvaute

Máte záujem o prenájom či požičanie auta?

Náš vozový park obsahuje osobné motorové vozidlá v prevedení Sedan, Hatchback, Combi, SUV, prípadne Minivany. Kontaktujte nás a určite si vyberiete.